Czy warto zapraszać znajomych do polubienia nasze fanpaga?(VIDEO)

Jeżeli pierwszą rzeczą jaką robisz tworząc nowego fanpaga jest zaproszenie wszystkich znajomych do polubienia Twojej nowej strony, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

W większości przypadków pierwsza rzeczą, jaką robimy zakładając stronę na Facebooku jest zaproszenie wszystkich znajomych do jej polubienia.

Tylko wówczas powstaje problem, czy wszystkich naszych znajomych będzie to interesowało, co mamy tam do powiedzenia?

Weźmy na przykład wędkarstwo. Przyjmijmy, że mamy 300 znajomych z których tylko 50 to wędkarze.

Tworząc nową stronę poświęconą naszej pasji lub też fanpage naszego sklepu wędkarskiego, zapraszając wszystkich znajomych możemy się cieszyć posiadając w ciągu 2 dni fanpage z 300 fanami.

Co na to algorytm Facebooka?

Facebook nie rozróżnia czy ludzie, którzy polubili twój Fanpage to zrobili to dlatego, że ciebie lubią, czy dlatego że interesuję ich to co masz na tym fanpagu do powiedzenia.

Gdy wypuścisz swój najlepszy post w życiu, Facebook będzie sprawdzał jak zareagują na niego twoi fani, gdy trafi on do pierwszej 50 osób, które polubiły twój fanpage tylko dlatego, że jesteś fajny ale w nosie mają całe to twoje wędkarstwo. Na pewno nie zareagują na ten post, nie przeczytają go, nie klikną a co za tym idzie, Facebook może zdecydować, że ten post jest do kitu i nie będzie on go wyświetlał większej liczbie osób.

Co w rezultacie może spowodować, że ta 50 fanów wędkarstwa wśród twoich znajomych także tego wpisu nie zobaczy.

Dlatego moim zdaniem, jeżeli już zapraszasz znajomych by polubili Twój fanpage to wybieraj tylko tych, których może taka tematyka zainteresować. Wówczas masz pewność, że będą klikać, lajkować, udostępniać twoje posty i dzięki temu zwiększysz ich zasięg.

Mam nadzieje, że przekonałem Cię byś nie męczył znajomych i nie zapraszał ich do polubienia każdej twojej nowej strony.

Zapraszam na nowy materiał, który będzie w przyszłą środę o 12 00. 

 

 

 

II edycja Kursu Marketing na Facebooku dla Każdego! – już dostępna, a w niej podstawy, strategie, case study i gotowe schematy reklamowania się na Facebooku.

Mam dla Ciebie ponad 9h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Newsletter - tylko dobrych wiadomości