Podstawowe zasady bezpieczeństwa na Facebooku

Powinniśmy zrobić wszytko, by zabezpieczyć nasze konta na Facebooku  przed kradzieżą, użycie pewnych zabezpieczeń, pozwoli nam na szybsze rozpatrzenie reklamacji przez Facebooka, a także czasami pozwala na szybsze i łatwiejsze odzyskanie konta.

 

Czy jest 100% metoda zabezpieczenia się przed kradzieżą konta, moim zdaniem nie, ale powinniśmy dochować staranności i ostrożności by:

  • nie stracić konta,
  • nie stracić pieniędzy, jakie mogą zostać wydane przez włamywacza na reklamowanie, jego kampanii reklamowych, 
  • nie stracić biznesu – czasami tak mocno uzależniamy funkcjonowanie biznesu od jednego sposobu komunikacji z odbiorcami, jakim jest Facebook, że utrata konta może zniszczyć biznes, dlatego warto postawić na budowanie listy mailingowej, prowadzenie dodatkowych profili na innych kanałach social mediowych itd. 

 

 

Bardzo wiele odpowiedzi na temat, jak poukładać bezpieczeństwo swojego konta na Facebooku, jak ogarnąć managera firmy i podobne jego funkcjonalności możesz sprawdzić w filmie poniżej. Co prawda tam pokazuje jak to zrobić na managerze firmy, bo on jest obecnie uważam najlepszy do tych działań ale za chwile te same funkcjonalności pojawią się także w business suite. 

Pod tym linkiem znajdziesz opcję:

  • ustawienia dwuskładnikowego, 
  • powiadomień mailowych.

https://accountscenter.facebook.com/password_and_security

Co ciekawe, możesz też tu sprawdzić czy Facebook wysłał Ci maile dotyczące bezpieczeństwa Twego konta. 

Co zrobić gdy straciliśmy dostęp do Facebooka:

– zapytać resztę ekipy, adminów czy także stracili dostęp – jezeli działasz sam to warto dodać choćby żonę, męża jako admina do zarządzania kontem w managerze reklam, wówczas jest szansa że włamywacz nie mógł wszystkich wywalić i jakiś admin został i będzie mógł wywalić włamywacza (zdarzyło mi się to dwa razy, że mnie nie wywalono a innych tak), 

– gdy realizujesz reklamy na Facebooku masz szansę się skontaktować z supportem Facebooka przez chat, jest to najprostsza metoda, jeżeli Ty nie dasz rady zawsze możesz poprosić innego admina lub innego kumpla, który takie kampanie realizuje by zgłosił to w Twoim imieniu.

– Jeżeli masz dostęp i możliwość konsultacji z Facebook Concierge – to skorzystaj z tej opcji, nawet, jaka teraz nie potrzebujesz to zawsze jakiś kontakt mailowy do kogoś z Facebooka na skrzynce Ci zostanie i będziesz mógł w ostateczności tak się skontaktować. 

II edycja Kursu Marketing na Facebooku dla Każdego! – już dostępna, a w niej podstawy, strategie, case study i gotowe schematy reklamowania się na Facebooku.

Mam dla Ciebie ponad 9h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Newsletter - tylko dobrych wiadomości