fbpx

Nowość w transmisjach live na Facebooku – podzielony ekran oraz super narzędzie.

Do tej pory robiąc live na Facebooku musieliśmy korzystać,  OBS studio by móc pokazać swój ekran lub przełączać się między ekranami.

Obecnie na desktopie mamy możliwość w transmisji live pokazać swój ekran i zrobić transmisję w formie webinara.


O tym jak zrobić live na Facebooku za pomocą OBS Studio przeczytacie w tym materiale.


Obecnie jeszcze jest to dosyć nie dopracowane, ponieważ robiąc to na laptopie udostępniając ekran nie możemy jednocześnie mieć włączonej kamery drugiej skierowanej na twarz,

 

Dodatkowo obecnie jak zacznie liva ze swoim ekranem to przełączając go na ekran z kamery stracisz połączenie i będziesz musiał od nowa rozpocząć transmisję. Ta sama wada jest w druga stronę, gdy zaczniemy liva z kamerą to nie możemy przełączyć płynnie na ekran, na pewno zmienią to, więc warto śledzić tę opcje.

Co ciekawe Mat Navwara z The Next Web informuje, że zauważono ukryty kod na Facebooku pokazujący testy nad onlinowym oprogramowaniem pozwalającym na swobodną transmije live.

 

 

To narzędzie może zastąpić OBS Studio, pozwoli nam na dzielenie ekranu, możliwość umieszczenia ekranu w ekranie czyli transmisji z dwóch kamer.

Co więcej to narzędzie będzie potrafić musimy poczekać na większe testy ponieważ link, pod którym było dostępne https://www.facebook.com/live/producer

Moim zdaniem jest to rzecz, na którą warto czekać.

Szukasz kursu o marketingu na Facebooku (strategia i system reklamowy), reklama na lokalnych serwisach i w prasie?

Mam dla Ciebie ponad 11h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Dodatkowom dla kursantów są specjalne rabaty na najciaawsze aplikacje marketingowe, dzięki nim, kurs dostaniesz praktycznie za darmo. 


Newsletter - tylko dobrych wiadomości

Dla kursantów specjalne rabaty, dzięki nim kurs jest praktycznie za darmo –  dowiedz się więcej o kursie kliknij