Jak zwiększyć ruch na Youtube by dać się odszukać internautom oraz czy suby mają znaczenie?

Tak, za jednym zamachem chcę rozprawić się z dwoma tematami, po pierwsze co zrobić by móc się wypozycjonować na youtube i zgarnąć maksymalnie ruch na swój kanał oraz czy subskrybcje mają, jeszcze znaczenie.

 

Wszystkie te tematy poruszam w materiale filmowym, zapraszam do oglądania, komentowania, polubienia i mimo wszystko subskrybowania.

 

 

Najważniejsza jest treść i jakość filmu, to pewne jednak nawet dobrej jakości treści trzeba pomóc.

Zakładając swoje konto na Youtube, należy traktować je jak własną wizytówkę, stronę www, gdyż często internauta może wcale na Waszą stronę www nie dotrzeć.

Rzeczy, które musisz uporządkować na swoim kanale youtubowym to :

 • cover photo,
 • zdjęcie miniaturka,
 • ustawi opis kanału, wraz z linkami do strony i profili social mediowych,
 • ustawić osobny film dla nowych i powracających użytkowników,
 • segregować filmy w osobne playlisty i ułożyć je na stronie głównej kanału.

Tak może to wyglądać.

 

 

Tym samym docieramy do sedna, czyli najważniejszych rzeczy budujących ruch na Twoim kanale na youtube, czyli miniaturki i opisy.

Wstawiając swój film musisz pamiętać o:

 • dobraniu dobrego angażującego, zachęcającego do kliknięcia tytułu (ale nie click baita),
 • miniaturka, to słowo klucz, które może zdecydować o tym czy ktoś zechce przeczytać tytuł i opis filmu, zatem ważne by dąć takie foto, czy grafikę która zachęci do kliknięcia.
 • opis filmu – opis ma znacznie pozwoli youtubowi odszukać twój film, a widzowi dowiedzieć się trochę więcej o filmie, dodatkowo możesz umieścić tam linki do swych stron, kanałów social mediowych, produktów,  a nawet uzupełnić o elementy, które pominąłeś lub zapomniałeś nagrać.
 • Hashtagi – element nowy na youtube i moim zdaniem warto z niego skorzystać i zrobić sobie miejsce w najpopularniejszych hashtagach ważnych dla twojego profilu działalności.

 

Jeżeli już, masz kanał na Youtube i wstawione tam filmy warto byś sprawdził źródło ruchu na swym kanale i sprawdził jaki CTR mają Twoje miniaturki, im mniejszym tym mniej osób widzących ją podejmuje chęć kliknięcia i odpalenia twego filmu.

Moim zdaniem poziom poniżej 5 % powinien Ciebie niepokoić i zachęcić do zmian miniaturek, opisów etc.

Zobacz, jak to wygląda od wewnątrz większości filmy nie mają oglądalności od subskrybentów ale właśnie z

 • wyszukiwarki,
 • przeglądanych filmów,
 • funkcje przeglądania,
 • inne

Tak to wygląda na przykładzie kanału z 600 subami.

 

A teraz najciekawsze, skoro mówiłem że kanał ma około 600 subów to skąd te tysiące wyświetleń filmu.

Na youtube rządzi algorytm i widać to najlepiej u gigantów, dinozaurów youtube posiadających miliony subów a ich filmy zaledwie dziesiątki tysięcy wyświetleń.

Dlaczego tak?

Bo samo danie suba coraz mniej znaczy teraz by mieć pewność otrzymania powiadomienia o nowym video należy nacisnąć dzwoneczek.

Co więcej nie wszystkie treści są dalej atrakcyjne dla widzów a często zapominamy komu daliśmy suba.

Suby są ważne, na pewno są jakimś wyznacznikiem dla algorytmu youtuba ale to nie one budują zasięgi, tylko dobrej jakości treść, miniaturka i opis.

Gdy to wszystko już zrobisz musisz pamiętać kilku rzeczach, które mogą pomóc Ci napędzić ruch wewnątrz kanału na youtube:

 • karty,
 • ekrany końcowe.

Karty, które możesz ustawić wewnątrz Twojego filmu i pomogą one przekierować ruch z oglądanego filmy do innych.

Ekrany końcowe, one także dają radę przy zwiększaniu subów czy też kierowaniu internatów do nowych playlist, filmów etc.

To nie wszystko co daje CI Youtube, jeżeli osiadasz np sklep internetowy możesz kierować ruch do konkretnych produktów lub ewentualnie zrobić ankietę.

 

Mam nadzieję, że Ci pomogłem i przekonałem do tego by ogarnąć jak należy swój kanał na  youtube, te podstawy powinny Ci zapewnić ruch na kanale oraz wewnątrz kanału.

Powodzenia!

II edycja Kursu Marketing na Facebooku dla Każdego! – już dostępna, a w niej podstawy, strategie, case study i gotowe schematy reklamowania się na Facebooku.

Mam dla Ciebie ponad 9h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Newsletter - tylko dobrych wiadomości