Jak dużo wie FB o mojej aktywności poza Facebookiem?

Zastanawiałeś się kiedyś na tym ile Facebook wie o Tobie oraz ile stron korzysta z pixela do śledzenia Twojej obecności w sieci?

Jedną z tych odpowiedzi możesz uzyskać sprawdzając na Facebooku funkcję „Aktywność poza Facebookiem”

Dowiesz się w jak wielu stronach, apkach są wpięte kody śledzące Twoje działania w sieci.

Dzięki tej wiedzy oczywiście łatwiej Facebookowi dobierać odpowiednie reklamy do Twoich zaintersowań, a skoro jesteś marketingowcem to ławiej Ci zrozumieć skąd tyle możliwości targetowania reklamy na Facebooku.

 

O podstawach targetowania reklamy na Facebooku zrobiłem osobny material, możesz go zobaczyć poniżej. 

By spradzić swoją aktywność poza Facebookiem musisz odpalić – Ustawienia -> Twoje ustawienia ->Akrywnośc poza Facebookiem

Jaka jest puenta tego materiału?

Taka, że powinieneś mieć pixela na swojej stronie, skoro wszyscy prawie go mają (tak social proof – wiesz), a tak naprawdę to on  pozwoli Ci to wiele nowym możliwości reklamowych:

– dotarcie do ludzi, którzy są na twej stronie a nie są fanami twego profilu – na www mogą trafić z innych źródeł np: przez gooogla, 

– będziesz mógł tworzyć grupy look a like do tych co bywają na twojej stronie lub odwiedzają wybrane konkretne podstrony z całej witryny, 

– będziesz mógł robić kampanie reklamowe i rozliczać się za efekt, np wypełnienie pola kontaktu na Twej stronie.

Oraz wiele innych, jeżeli chciałbyś bym nagrał materiał pikselu konwersji Facebooka, zostaw komentarz a taki materiał pojawi się.

 

II edycja Kursu Marketing na Facebooku dla Każdego! – już dostępna, a w niej podstawy, strategie, case study i gotowe schematy reklamowania się na Facebooku.

Mam dla Ciebie ponad 9h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Newsletter - tylko dobrych wiadomości