Instagram stories, czy już to znasz?

2 sierpnia na oficjalnym blogu Instagrama (Instagram Blog) ogłoszono wprowadzenie zmian w postaci nowej funkcji opowieści.

 

Jaki plus jest tej nowej funkcji?

Dzięki niej opublikujesz kilka zdjęć, które będą tworzyć wspólną historię, a dodatkowo można do nich dodać także tekst z opisem sytuacji.

instagramstories_marektingnaluzie

 

Najważniejszą i najbardziej zauważalną analogią do Snapchata jest pojawianie się opowieści tylko przez okres 24 godzin. Po tym czasie fotostory znikną i nie będą widoczne ani na naszym profilu, ani na Instagramowym Feedzie.

instagramstories_marketingnaluzieIIII

 

Instagram stories będą widoczne na Twoim feedzie w postacie dodatkowej ramki okalającej zdjęcie.

W odróżnieniu od standardowych zdjęć nie będzie można ich polubić i komentować, zostanie jednak możliwość wysłania prywatnej wiadomości do osoby umieszczającej takie opowiadanie.

Uwaga

Stories będą widoczne dla wszystkich Twoich followersów, chyba, że zmienisz ustawienia prywatności, w których możesz wykluczyć osoby z listy i dla nich Twoja opowieść nie będzie widoczna.

instagramstories_marketingnaluzieII

Taka opcja pozwoli nam na zachowanie odrobiny prywatności lub w przypadku profili biznesowych na odpowiednie dobieranie grupy docelowej, być może z czasem zrobią automat, który to ułatwi.

Wszelkie zmiany zostaną prowadzone w przeciągu kilku tygodni, więcej informacji znajdziesz na Instagram Help Center.

Źródło fotek i filmu, oficjalny blog Instagrama.

II edycja Kursu Marketing na Facebooku dla Każdego! – już dostępna, a w niej podstawy, strategie, case study i gotowe schematy reklamowania się na Facebooku.

Mam dla Ciebie ponad 9h materiałow Video – 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy – Dowiedz się więcej

Newsletter - tylko dobrych wiadomości