Gdy powstawał był dedykowany przede wszystkim blogerom, którzy przy jego pomocy mogli w stosunkowo prosty i szybki sposób tworzyć własne miejsca do dzielenia się swoimi pasjami i przemyśleniami z resztą internautów. Jednak dość szybko potencjał drzemiący w tym, obecnie najpopularniejszym, CMS-ie dostrzegli twórcy i posiadacze bardziej rozbudowanych stron internetowych.
Czy profesjonalna strony internetowa może powstać na WordPress? Zdecydowanie tak. Prócz stosunkowo prostej obsługi na korzyść WP przemawiają przynajmniej dwa atuty. Pierwszym z nich jest jego systematyczny rozwój oraz szybkie rozwiązywanie wszelkich pojawiających się problemów technicznych w funkcjonowaniu samego systemu. Szczególny nacisk kładziony jest na kwestie bezpieczeństwa, dlatego niemal nieustannie pojawiają się nowe aktualizacje pomagające w zapewnieniu bezpieczeństwa zbudowanym w oparciu o ten system zarządzania treścią stronom internetowym – a to jak wiadomo kwestia absolutnie kluczowa w przypadku każdej, szanującej się firmy.
Drugi atut to ogromna liczba narzędzi, których lista stale się rozrasta. Prócz darmowych wtyczek i motywów o ograniczonych możliwościach, znajdziemy również ich w pełni profesjonalne wersje płatne, które pozwolą nie tylko na zbudowanie nowoczesnej, stabilnej oraz przyjaznej użytkownikom i robotom wyszukiwarek strony internetowej, ale umożliwią również zbieranie informacji przydatnych podczas jej dalszego rozwoju.
Jak widać na przykładzie powyższego WordPress jest platformą, którą docenią nie tylko pasjonaci, blogerzy, czy mikrofirmy działające na lokalnym rynku, ale również „duży biznes”, poszukujący skutecznych metod na zaznaczenie swojej obecności w wirtualnej rzeczywistości.